روکش UV و انواع آن

روکش UV به ترکیبی گفته می شود که بر روی کاغذ مرطوب کشیده شده و با کمک اشعه ماورا بنفش خشک می گردد و به صورت یک لایه برجسته و براق بر روی سطح چاپی قرار می گیرد. به این دلیل که این روکش ها با کمک اشعه ماورا بنفش خشک می شوند به آنها به اختصار UV گفته می شود. مواد ترکیبی مختلفی بر روی کاغذ استفاده می شود که عبارتند از: پلی اتیلن، کربنات کلیسیم و کانولینیت. این ترکیبات خاصیت چسبندگی بر روی کاغذ را دارد. چنین روکش هایی از نظر منعکس پذیری و ضخامت دارای تفاوت هایی هستند. بخش روکش UV و انواع آن باعث افزایش شناخت نسبت به این روکش می شود.

روکش UV

انواع روکش UV

روکش UV به دو صورت اعمال می شود:

های گلس

مات

هر دو روش ارائه دهنده محصولی با کیفیت است و باعث می شود تا حس اصیل بودن به صاحب محصول منتقل گردد.

روکش UV دارای این امکان است که آن را بر روی تمامی بخش های یک محصول اعمال کرده و یا فقط بر روی قسمت خاصی از آن استفاده کرد. هنگام استفاده از روکش UV برای بخش خاصی از محصول، در واقع باید برنامه ریزی های قبلی در رابطه با برجسته کردن بخش خاص محصول صورت پذیرد.

مزایای استفاده از روکش UV

این روکش باعث براق به نظر رسیدن محصول می شود و می تواند در برجسته سازی و جلوه دادن محصول کاربرد فراوانی داشته باشد. معمولا از این روکش در نمایش لوگو و اطلاعات خاص محصول استفاده می شود.

نمونه ای از روکش UV

در انتها باید به این نکته اشاره کرد که روکش UV با کیفیت عالی در مجتمع چاپ زمرد به مشتریان گرامی ارائه می گردد و مشتریان می توانند از خدمات عالی این بخش از روکش استفاده بهینه را ببرند.

دسته ها: دسته ها: وبلاگ

دیدگاه خود را برای ما ارسال نمایید