گرافیک یا طراحی گرافیک، موضوعی است که این روز ها بیشتراز همه چیز به چشم و گوش میخورد. واژه گرافیک ناخودآگاه ذهن ما را به سمت تصاویر، انواع پوستر ها و بنر ها می برد. باید بگوییم که این موضوع ارتباط مستقیمی با صنعت چاپ دارد و یکی از شاخه های اصلی این صنعت به حساب می آید.

اصولا در هنگام خرید و یا انتخاب محصول، اولین چیزی که شما را به خود جذب می کند، طرح و بسته بندی است که روی یک کالا قرار گرفته است. اگر به اطراف خود دقت کنید از قاب گوشی در دستان گرفته تا وسایل خانگی و خیلی از وسیله های دیگری که روزانه از آن ها استفاده می کنید، دارای یک طرح گرافیکی اند. به دنبال این موضوع یکی از موضوعات مهم در هنر طراحی گرافیک، میزان تاثیر و جذابیت طرح در مخاطبان می باشد. این که نقش و طرح یک کالا تا حد می تواند مخاطب را به خود جذب کند. حال این که طراحی به صورت آنلاین انجام شود که در ادامه بیشتر درباره گرافیک آنلاین توضیح داده ایم.

گرافیک آنلاین چیست؟

گرافیک آنلاین

تقریبا تمامی صنایع مختلف پا به پای تکنولوژی پیشرفت می کنند که صنعت گرافیک هم جز همین صنایع به شمار می رود. امروزه همه به دنبال روشی هستند که در زمان کوتاه، نتیجه مثبتی به دست آورند.

در طی چند سال اخیر طراحی گرافیک نسبت به گذشته اهمیت زیادی پیدا  کرده است. رشد فضای مجازی هم بی تاثیر نبوده و فضای دیجیتالی باعث بهتر دیده شدن برند ها شده است. البته رقابت تنگاتنگی میان صاحبان این نوع کسب و کار ها وجود دارد که تنوع طرح ها بیشتر شده و انتخاب را برای مشتری سخت تر کرده است.

با توجه به پیشرفت فضای مجازی و دیجیتالی برند ها فرصت زیادی برای تبلیغ و دیده شدن ندارند، به همین دلیل طراحی برند و ساختار گرافیکی آن در وهله اول مهم است، در واقع شما در همان نگاه اول مخاطب، شانس جذب آن را دارید. پس باید در انتخاب نوع نقش و طراح گرافیک خود حساسیت بیشتری به خرج دهید.

گرافیک شغل است یا حرفه!؟

امروزه جذابیت و داشتن اشکال جذاب و تاثیر گذاربه تنهایی یک بازاریابی به حساب می آیند. طراحی لوگو و پوستر برای برندسازی یکی از مهمترین بخش های هر سازمانی است که باید آن را با دقت انجام دهد.

شاید طراحی گرافیک برای بعضی از افراد به عنوان یک شغل یا یک رشته تحصیلی به نظر می آید، تمام این مساِئل دور از واقعیت نیست اما نکته مهم این است که طراحی گرافیک هنر ترکیب تصاویر می باشد که برای آن را برای مخاطب جذاب به نظر بیاید.

تقریبا نصف کار هایی که در طول روز انجام می دهید، به صورت آنلاین انجام می شود. طراحی گرافیک هم جز کارهایی محسوب می شود که توسط نرم افزار های فتوشاپ توسط سیستم و طراح متخصص انجام میشود. برای طراحی گرافیک، سفارش آنلاین نیز وجود دارد و تفاوت چندانی با سفارش حضوری ندارد، فقط طریقه سفارش آن متفاوت است که از طریق وبسایت یا شبکه های اجتماعی شرکت مورد نظر سفارش طرح داده می شود.

تفاوت طراحی گرافیک چاپی با طراحی وبسایت

البته وقتی از گرافیک آنلاین صحبت می کنیم شامل طراحی گرافیک وبسایت هم می شود که کمی با طراحی گرافیک چاپی متفاوت است.  اگر طراحی گرافیک خود را به صورت آنلاین انجام دهید، سرعت کارهایتان بالا می رود و در مدت زمان کوتاه می توانید پرژوه ها را بدون معتلی تمام کنید.

در طراحی گرافیک، سلسله مراتب بصری و تکنیک دسته بندی صفحه استفاده می شود. در این نوع طراحی، طراحان گرافیک از تایپوگرافی و تصاویر مختلف استفاده می کنند تا طبق سلیقه مشتری، پروژه را تحویل دهند. در طارحی گرافیک تنوع اشکال و نمایش عناصر به صورت جذاب اهمیت زیادی دارد، به همین دلیل طراحان در ایجاد طرح، خلاقیت به خرج می دهند تا نتیجه کار منحصر به فرد به نظر بیاید.

از آنجایی که ماهیت و کاربرد پروژه های چاپی و وبسایت کمی فرق دارد، هرکدام طراحان مخصوص خود را دارد. طراحی گرافیک وبسایت در قالب یک صفحه خواهد بود که کاربران در سیستم های خود آن را خواهند دید اما ویژگی های بصری آن تقریبا با پروژه های چاپی یکسان است. طراحی قالب سایت هم طبق خواسته مشتری انجام می شود.

تفاوت طراحی گرافیک وبسایت و پروژه های چاپی تنها در نوع کاربرد آن ها می باشد که وبسایت در به صورت آنلاین و بر روی سیستم قابل استفاده است اما پروژه های چاپی می توانند به عنوان یک محصول در زمینه های مختلف به کارگرفته شوند.

طراحی بنر متحرک برای تبلیغات برند های مختلف، در ابعاد عمودی و افقی در وبسایت ها و وبلاگ ها منتشر می شود که از آن می توان به عنوان یک نمونه از طراحی گرافیک آنلاین در وبسایت اشاره کرد.

صرفه جویی در زمان با گرافیک آنلاین

صرفه جویی در هزینه و زمان، مسئله ای است که برای همه اهمیت زیادی دارد. با توجه به این موضوع سفارش آنلاین رونق پیدا کرده است. زمانی که از سفارش آنلاین صحبت می کنیم، منظورمان فقط خرید های اینترنتی و وسیله فیزیکی نیست! بلکه شما تمامی کارهایی که مربوط به سفارش است را می توانید به صورت آنلاین انجام دهید.

گرافیک آنلاین یکی از همین خدماتی است که می توانید به صورت اینترنتی از طریق سایت های مربوط به طراحی گرافیک، طرح های دلخواهتان را سفارش دهید. اگر در زمینه گرافیک و کار های چاپی فعالیت می کنید، می توانید با سفارش آنلاین، طرح های متنوعی را برای محصولات خود انتخاب کنید.

علاوه بر این ها، جذاب ترین بخش طراحی گرافیک، تصویرسازی آن می باشد. تصویرسازی یا ایلاستراسیون یکی از قسمت های حرفه ای گرافیک است که طراحان ماهر می توانند نقش هاو طرح متنوعی برای یک برند ایجاد کنند.  

طراحی گرافیک، بازاریابی و تبلیغات

طراحی گرافیک علاوه بر این که یک حرفه است، بلکه به عنوان یکی از شغل های پردرآمد شناخته شده است. اکثر افراد با استفاده از طراحی گرافیک به بازاریابی و تبلیغ محصولات شرکت ها وبرند های مختلف می پردازند. از نوع بسته بندی محصول گرفته تا چاپ پوستر های تبلیغاتی، همگی در طراحی گرافیک توسط گرافیست ها و طراحان این حوزه انجام می شود.

به ویژه این روز ها که با پیشرفت تکنولوژی، بازار سایت های فروشگاهی و سفارش های آنلاین داغ شده است. چیزی که بیشتر از همه یک تصویر را به خود جلب می کند، کیفیت و نوع طرح آن می باشد.به ویژه این روز ها با پیشرفت تکنولوژی، بازار سایت های فروشگاهی و سفارش های آنلاین داغ شده است. چیزی که بیشتر از همه یک تصویر را به خود جلب می کند، کیفیت و نوع طرح آن می باشد که تا چه اندازه از نظر هویت بصری مخاطب را جذب کند.

طراحی گرافیک خود را به زمرد بسپارید!

با پیشرفت تکنولوژی نیاز مردن برای خدمات آنلاین و غیرحضوری بیشتر شده است. یکی از اصلی ترین بخش های تبلیغات برند ها و شرکت ها همین بخش طراحی گرافیک آن می باشد. مجتمع چاپ زمرد یکی از مجموعه های چاپی است که با ارائه خدمات چاپی، در این زمینه فعالیت می کند.

شما می توانید به صورت آنلاین از طریق وبسایت چاپ زمرد، سفارش موردنظر خود را ثبت کنید. هم چنین میتوانید با تیم طراحی گرافیک و چاپ این مجموعه در ارتباط باشید.

دسته ها: دسته ها: وبلاگ

دیدگاه خود را برای ما ارسال نمایید